| Chriistiinex a întrebat:

Hey guys...am 16 ani si greutatea de 42 de kg...sincer eu vreau sa mai slabesk tata lumea imi spune ca e perfecta greutatea.si mentionez am 1, 67 m

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sunshine2601 a răspuns:

Greutatea ideala e cu 10 kg sub inaltime. Adica tu ar trebui sa ai 57 de kg dupa principiul asta, desi cred ca ar fi cam mult totusi pentru varsta ta. N-am de unde sa stiu exact cum arati, dar chiar cred ca ar fi cazul sa te mai ingrasi, nicidecum sa slabesti.

7 răspunsuri:
| vlatz a răspuns:

OMG tu ar trebui sa ai cel putin 50 de kg. nu mai incerca sa slabesti ca o sa ajungi anemica...

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Ce grasa esti, ar mai trebui sa slabesti vreo 3-5 kg. Incearca sa nu mai manaci seara deloc, si iti ajung 2 mere pe zi!

| irocku a răspuns:

Bai eu sunt cu doi ani mai mica decat tine si sunt exact la fel! si inaltime si tot! dar sa stii ca esti perfecta! mie imi zic unii ca sunt pra slaba dar tu crezi ca esti grasa? eu zic sa te mentii cum esti! ca cine iti zice sa slabesti fac misto de tine si nu ii asculta

| Chriistiinex explică:

Toata*

| NamelessGirl a răspuns:

Nu este nevoie sa mai slabesti! deoarece esti perfecta, de fapt ar trebui sa ai mai multe kg!

| Begnun7459 a răspuns:

Sa stii ca e buna greutatea pe care o ai nu mai este nevoie sa slabesti

| kikimitzu a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, dar eu am 42 kg si varsta de 12 ani, iar prietenele mele sun ca sunt slaba...totusi cred ca "tata lumea" are dreptate(sincer, cred ca arati foarte bine asa cum esti!)big grin