| ellena3322 a întrebat:

Hey parcurile si rezervatiile naturale conserva hidroxitatea florei si a faunei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Conserva "biodiversitatea florei si faunei". Dictionarele

P.S Poate imi explici tu ce inseamna termenul "hidroxitate" --- dictionarele n-au habar de el!

| yellowalien a răspuns:

laughing Cred ca azi ai inventat un cuvant nou. Citeste ce ti-a scris alessia, ca are dreptate. Si daca e vorba de biodiversitate, da, asta e rolul rezervatiilor. Biodiversitate= diversitatea lumii vii. Rezervatiile incearca sa protejeze speciile floristice si faunistice. Intr-o rezervatie accesul turistilor este interzis sau limitat, si supravegheat. Intr-o rezervatie nu ai voie sa rupi plante, sa vanezi sau sa faci orice lucru care ar ameninta integritatea ariei naturale protejate.