| Adelyna06 a întrebat:

Hey! Sapunul de casa facut din untura si soda este bun pentru fata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristinaEmma a răspuns:

Este bun daca o si hitratezi dupa folosirea sapunului deoarece iti usuca pielea
Pentru hidratare poti sta 5-10 minute cu miere clatesti cu apa rece.
Sau uleiul natural de trandafir
Nu il recomand din cauza faptului ca soda folosita in exces inbatraneste pielea

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Pe scurt. spala dar nu e ideal.

din 2 motive majore. Primul e ca nu are nici un parfum asa ca nu o sa miroase prea bine. 2, neavand chestii pe langa ca sa curete dar totusi sa nu usuce mainile, e posiibl sa te alegi cu piele uscata.

| laSoledad a răspuns:

Soda nu e buna pentru față.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu as recoamda să folosești acest săpun mai ales pentru față.