| alex251 a întrebat:

Soda de rufe este cumva sapunul de casa? sau ce este ca nu stiu sigur,vreau sa vopsesc manecile unei haine si am nevoie de soda de rufe,

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu!
Soda de rufe este carbonatul de sodiu --- se vinde in magazinele metalo-chimice sub denumirea de "soda calcinata" sau "soda de rufe"(http://www.romchim.ro/ro/detalii-produs-promax--soda-de-rufe-1kg-82)

| SpookyKid a răspuns:

Soda este unul din componentele sapunului de casa dar cu siguranta nu o sa poti decolora manecile hainei, foloseste ace, cu ace vei decolora orice