| Cosma16 a întrebat:

Hey.Stiu ca sa vorbit despre asta dar nu am gasit raspunsu potrivithappyAm 14 ani, 1.70 inaltime si 55 kg. Vreau sa stiu cum pot face sa am masa musculara mai dezvoltata.Nu vreau la sala deoarece sunt inca mic si mai am de crescuthappyNu vreau sa ma opresc la 1.70laughing
Cateva exercitii pentru acasa(abdomen, brate etc)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| csi69 a răspuns:

Salut eu am 15 am 1.80 aproape si 63kg tot asa vreau sa fac si eu eu fac cam 100 de flotari pe zi fac cate 25 mai iau o pauza 1 min fac vreo 30 gantere cu o mana dupa aceea inca 25 de flotari iar 30 gantere cu cealalta asa pana ce fac 100 de flotari si 120 de gantere cu fiecare mana si sincer sa fiu.nu prea am mai facut dar chiar s-au observat schimbarile.eu chiar vreau sa ma duc la sala si nu e chiar ceea ce crezi in privinta ca daca te duci nu mai cresti vei creste chiar cat este necesar nu cred ca ai vrea sa ai 2m. oricum parerea mea este ca nu ar fi o idee rea sa te duci

1 răspuns:
| Zazu a răspuns:

Sa mananci oua prospete(intre 3 si 5 zile), proteina din oua ajuta masa musculara.Dar nu manca oua care au mai putin de 2 zile si mai mult de 5, sunt foarte toxice.