| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani, 1.70, 50kg.
Vreau sa imi maresc masa musculara la (umeri, brate, abdomen, gambe) cam tot corpul.
E urgent!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, "urgent-ul" acela nu exista la ora actuala, cand nu se poate face nimic urgent, fiind nevoie de exercitiu fizic sustinut pe o perioada de minim 3-6 luni.
Cum salile de gym si cluburile sportive sunt inchise si esti "sechestrat" la domiciliu, masa musculara o poti creste mutand mobilele prin casa, sau sapand gradina (nu glumesc, munca asta fizica, chiar creste masa musculara).

| Cosmin86 a răspuns:

Muschii se fac in ANI DE ZILE cu sala + multa mancare (3-4 fripturi pe zi, etc.) si odihna.

Nu exista "urgent".

| andreiandu211 a răspuns:

Salut, sunt antrenor personal online, daca vrei te pot ajuta cu sfaturi, programe nutritionale si antrenamente, andreiandu211 pe Instagram.