| anonim5491 a întrebat:

Hey tpu..am cumparat recent un borcan de unt de arahide...si am auzit ca untul de arahide dezvolta aflatoxina..pe mine ma cam sperie si imi e frica sa mai mananc din el. pentru ca din cate stiu aflatoxina nu modifica alimentul...stiti cum as putea sa imi dau seama daca este bun de mancat..sau cand dezvolta acea substanta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ElenaSA a răspuns:

Untul de arahide nu este chiar atat de sanatos. Poti lua putin de pofta, nu exagera. Uite ce se spune despre acest produs si aflatoxina.http://www.cristianmargarit.ro/2008/12/dieta/arahidele-si-aflatoxina