| Justme99 a întrebat:

Hey! TPU!
Am facut o criza biliara luni si am lesinat m-am trezit la spital la perfuzii! Am tratament COLIBIL:NO-SPA! ar le iau degeaba! Am durerii din ce in ce mai mari! Ma doare de sub sanii pana aproabe de vezica urinala! Cred-ti ca trebuie sa fac operatie si sa imi scot fierea?cryingI don't want to see Va rog spuneti-mi adevarul!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| babyalexa a răspuns:

E o scoti pe naiba.Eu am crize de la 11 ani si am 25sadStiu prin ce treci. Daca era de scos iti spuneau la spital.Mergi la farmacie si cere farebil(sunt picaturi din plante), costa 14 lei sticluta.Ia 5 picaturi intr-o lingurita cu zahar de 2 ori pe zi si ai sa imi multumesti, este singurul lucru care m-a ajutat sa nu mai am crize asa puternice.Sanatate.

1 răspuns:
| anvis a răspuns:

Nu.O scoti degeaba. Am o cunostinta care s-a operat. Cateva luni s-a simtit bine, apoi a luat-o de la capat. Incearca un tratament naturist, regim alimentar ceva. Colebilul iti distruge rinichii, iar no-spa nu trateaza cauza. Fiecare organ are rolul lui. Lasa fierea acolo unde e.