| Zanisoara a întrebat:

am o mare problema.In vara m-am decis sa slabesc, avea 65 de kg la 160 cm iar acum am vreo 44 de kg.Sunt slaba, nu vreau sa slabesc mai mult de atat deoarece numarul de pe cantar ma sperie doar ca am burta si grasime ogramada in jurul abdomenului. Vreau sa o dau jos dar nu vreau sa fiu un schelet ambulant de 30 de kg.Cum sa dau jos grasimea asta de pe burta dar totusi sa ma ingras dar altundeva.Recunosc ca am recurs la infometare pentru a ajunge la 44 de kg si stiu ca am pierdut mai multa masa musculara decat grasime si muncesc sa fac muschi acum,alerg, fac exerciti dar imi e frica sa nu slabesc mai tare deoarece e posibil sa mi se opreasca menstruatia.Ce pot sa fac? Am 15 ani dar nu cred ca varsta ar conta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca la abdomen ai probleme, iti recomand sa faci abomene sau exercitii pilates si sa eviti sucurile din comert, painea alba, dulciurile si grasimile.

| cristimihailov a răspuns:

Ar conta sa mergi la doctorul nutritionist.

| Hjehjwhe a răspuns:

Grăsimea cântărește foarte puțin. Pentru ca scăpa Îți recomand puțin sport. niște abdomene orive