| DyanaMonica a întrebat:

Hey TPU., aseara m-am dat jos din masina si a inceput sa-mi curga sange din nas. Acelasi lucru si azi-dimineata cand m-am dat jos din pat. Problema e ca mi-a mai curs si acum cateva zile, si nu le-am zis parintilor. Care ar putea fi cauzele? Precizez ca pur si simplu incepe sa-mi curga ambundent, si apoi se opreste, dupa un min.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NoLoveNoStress a răspuns:

Nu prea stiu de ce. Ar trebui sincer sa te duci la doctor, pentru informatii precise. Nu mai sta asa!
Insanatosire grabnica:*

| DyanaMonica explică (pentru NoLoveNoStress):

Mersi :*

| NoLoveNoStress a răspuns (pentru DyanaMonica):

Nu ai pentru ce, mersi si eu :* Sper sa te faci bine.

5 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Hemoragia nazala este des intalnita in patologia ORL. Poate ai fost racita si s-a inflamat mucoasa nazala sau ai luat medicamente antiinflamatorii.Du-te la medicul de familie sa-ti dea o trimitere la ORL pentru investigatii.Multa sanatate si ai grija de ea ca este insasi viata ta!

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Si eu am aceeasi problema, am venele de la nas foarte slabite, dar am fost la ORl si mi-a bagat un fel de claema pe nas pentu a inatri venele.

| Letty03 a răspuns:

Sa mi s-a intamplat si mie. m-am dus la spital la ORL si m-a internat. mi-a dat niste pastile pentru inarirea venelor si o crema si de atuncea pot sa spun ca nu mi-a mai curs niciodata pe acea nara. oricum nu trebuie neaparat sa te internezewinking