| anonim_4396 a întrebat:

Calciul acelereaza sau stagneaza cresterea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MyMindRules a răspuns:

Nu cred ca are vreun efect!

| DennisaDeDDe a răspuns:

Calciul este doar un lucru necesar corpului. big grin... Ai nevoie de el tot timpul. Nu poate afecta cu nimic cresterea. In cazul lipsei de calciu insa e mult mai recomandat sa incerci sa iei calciul din alimentatie sau in cel mai rau caz din pastile...Sa nu faci intravenos pentru ca ala poate provoca ameteli grave. Dar in rest nu sunt probleme.Nu afecteaza corpul cu nimic big grin