| lylo a întrebat:

Stiti cumva daca calciul OSTEOCARE ajuta la cresterea in inaltime? Funda + vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ajuta mai mult la fortificarea lor! Te sfatuiesc sa faci inainte si o calcemie pentru ca, in exces se depune si vei avea probleme.Completeaza cu sport!

| ContesaSiContele a răspuns:

Da am citit pe un prospect ca ajuta la crestere e logic, doar e calciu, deci oase...deci trebuie sa ajute dar acum depinde, tema asta este foarte dezbatuta, poti incerca si o programare la un medic specialist pentru a fi sigura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunahappy calciul osteocare am folosit si euhappy dar nu este pentru crestere in inaltimesad este pentru dezvolatrea oaselor normal si pentru a le intretine sanatos (eu am folosit pentru coloana)... si eu as vrea sa cresc in inaltime ca nu prea sunt asa de inalta dar nu ajuta calciul ostocare
de curand mi-a recomandat un doctor specialist sa iau calciu lactic e sub forma de pastile se gasesc la cutiutza sau blsterewinking iei cate o pastilutza dinaceea in fiecare zi si te va ajuta in cresterewinking eu am mai crescut ceva de cand am inceput sa iau:X
te pupic si succes:*sa te faci inalta si frumoasahappy

| Marwell a răspuns:

Doctora mi-a zis ca daca o sa iau calciu din afara alimentelor se pot intari oasele si deci orpirea cresterii, uite aici exercitiile de la care am crescut 5 cm in ultimele cateva luni:
http://wp.me/P3hgwB-23