| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPUhappy de 3 zile am o foame continua..si chiar mananc mult...de exemplu azi am mancat macaroane cu branzica de 2 ori..si acum 2 ore am mancat cartofi prajiti cu ou-ochi si salata de rosii, castraveti etc si nelipsita paine...si acum mooor de foame..eu de regula nu mananc dimineata pentru ca nu simt nevoia..de 3 zile ma trezesc cu o foame de luplaughing
Tocmai am fost in perioada aia urata a lunii si ma gandeam ca poate are legatura...dar totusi, nu mi s-a mai intamplat asta pana acum...
Aveti idee care ar putea fi cauza acestei senzatii de foame?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kriss96 a răspuns:

Perioada aceea e problema. Uneori se mai produc schimbari, dereglari si apar astfel de mici probleme.

7 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Ia mergi frumusel la medicul de familie sa te consulti si apoi sa-ti faci analizele de sange si de urina si apoi veti vedea s-ar putea sa aveti suspiciune de diabet sau poate probleme cu glanda tiroida sau poate aveti nevoie de operatie de micsorare a stomacului ca sa nu-ti fie foame tot timpul si sa mananci cat mai putin la 3 mese pe zi!

| Tinna666 a răspuns (pentru untu):

Totusi cred ca faza cu operatia e putin exagerata.in caz ca nu imi trece, zilele urmatoare voi face o vizita la medichappy
Multumesc pentru raspunshappy

| untu a răspuns (pentru Tinna666):

Cu multa placere!

| MrLucas a răspuns:

Nu ignora micul dejun, e cel mai important! Cat despre senzatia ta de foame, nu ma pot gandi decat la 3 motive:
1)plictiseala (mi se intampla);
2)dezechilibre ale sistemelor care coordoneaza pofta de mancare si nivelul de zahar din sange;
3)sarcina.

| Tinna666 a răspuns (pentru MrLucas):

1)chiar nu am timp de plictisealalaughing
2)asta ar putea fi o cauza..in caz ca nu imi trece voi merge la medic zilele astea
3)excluslaughing
Multumesc pentru raspunshappy

| c0ntsimplu a răspuns:

Cred ca nu ai un program stabil in care sa mananci mereu asa cum trebuie.
Eu unul mananc de 5 ori pe zi o data la 3 ore in cantitati mai mici, datorita faptului ca fac sala, iar masa de dimineata este cea mai importantawinking.
Iti propun sa nu ignori masa de dimineata.
Apropo, mananca si tu ceva consistent pentru ca de la cartofii aia prajiti si macaroanele alea nu stiu de ce te miri ca inca iti este foame.
Documenteaza-te si tu in legatura cu o dieta bunawinking.

| Tinna666 a răspuns (pentru c0ntsimplu):

Multumesc pentru raspuns...stiu cate ceva despre mancare..am avut si eu o perioada destul de lunga in care am mancat destul de sanatos zic eu.dar de ceva vreme nu ma mai pot tine.eu nu pot manca asa des..am cursuri la facultate, munca...chiar nu am timp si sincera nici nu imi place sa mananc asa des.ideea e ca eu mananc in felul alta de mai bine de 3 luni si e prima data cand simt senzatia asta continua de foamehappy
Oricum multumesc pentru sfaturihappy