| Cr3Tzu a întrebat:

Deci, am o problema. Acum cateva luni mi-am rupt mana. Deh. nicio treaba. am avut-o in gips. Bun. si na. fiind in timpul anului scolar, ca un elev "silitor" ce sunt am zis sa merg la scoala. Toate bune si frumoase pana cand m-au lovit colegii si astfel mi-am rupt iar mana. Problema a fost ca, s-a deplasat un os(e vorba de osul acela la care cand va loviti parca va curenteaza). Am fost la spital si mi-a bagat 2 tije in el. Am stat asa cu gipsul si tijele vreo 4 saptamani, iar apoi am scapat. Problema care ma nelinisteste este ca acel oscior. se misca. Si na, au tecut 3 luni de atunci. (numai zic ca si oasele se misca din cot) M-as duce la spital din nou dar mi-e teama ca nu ma va ajuta cu nimic.Eu m-am gandit sa leg mana cu un pansament si sa fie strans bine. poate asa se lipste acel os. Chiar nu stiu ce sa fac, Va rog sa ma ajutati cu un sfat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 8mariastar a răspuns:

Cel mai bine vorbesti mai intai cu ai tai despre problema acesta si dupa aia du-te la spital ca poate mai tarziu o sa apara consecinte.

3 răspunsuri:
| lullaby23 a răspuns:

Du-te la spital poate este ceva in neregula.

| lgckiddz a răspuns:

Du-te la medic.In timp poti sa-ti pierzi mana.

| stefy4 a răspuns:

Asculta la mine, imi pare chiar rau ca ti-ai rupt mana si crede-ma am avut aceeasi problema dar chiar trebuie sa mergi la spital e foarte urgent asa s-ar putea deplasa de pe os de tot umarul asculta la mine asa mi s-a intamplat si mie crede-ma n-am de ce sa fac baza si chiar au ce sa iti faca pot sa ti-l pozitioneze la loc sa nu te mai supere de loc sper ca n-ai facut baza cu funda plz laughing