| gogonica a întrebat:

nucile dauneaza la sanatate? in ultimu timp nu stiu ce am mananc foarte multe nuci sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| petrica1111 a răspuns:

Nu,din contra, ajuta sanatatea.Se spune ca daca consumi aprox 5 nuci pe zi esti mai tanar, se refera la tineretea trupului, insensul ca te vei simti tanar. Si au si proteine.

| piciuxx a răspuns:

Nucile nu dauneaza la sanatate, atata timp cat le consumi in mod normal, ba din contra, nucile contin vitamine si te fereste de multe boli, asa ca MANANCA NUCI DACA ASTA_TI PLACE!

| Brotac a răspuns:

Da, dauneaza... si chiar foarte tare daca mananci in excess