| QAndreyQ a întrebat:

strabismul se poate corecta fara operatie sau ochelari ca nu mai suport am citit pe un site ca afecteaza cresterea si te afecteaza foarte mult pentru ca toti din famielie ma mint ca ma duc la doctor dar nu ma duc ba ca nu au bani sau timp si lucreaza in Italia ps cred ca o aparut strabismul in urma unei lovituri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RadioactiveUranium a răspuns:

Doar cu operatie se poate corecta.Muschi ochiului sunt slabiti iar din cauza asta ochiul fuge in toate partile desi tu vezi acea persoana ea vede ca tu te uiti altundeva. Funda?happy

1 răspuns:
| Nazzgul a răspuns:

Fara operatie nu scapi.Am avut si eu un coleg cu strabism si s-a operat