| SweetCandies4cake a întrebat:

Urgent! Maine merg undeva cu masina si mie imi e rau si vreau sa iau metoclopramid dar nu stiu cu cat timp inainte de plecare se ia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bluebutterfly80 a răspuns:

Cu jumatate de ora inainte de plecare! happy

4 răspunsuri:
| Fridăm a răspuns:

Cam cu jumătate de oră înainte să pleci.

| DraudeS a răspuns:

Buna seara!

In mod normal si indicat, este bine sa nu administrati vreun comprimat Metoclopramid in timpul sofatului.
Asta este ce recomanda medicul si prospectul, dar cum stim, sfatul medicului il ascultam numai cand avem probleme, deci, pentru sanatatea ta, in primul rand daca poate conduce altcineva, sau sa nu ai alergie la Procaina, Metoclopramida, etc. sau sa nu suferi de epilepsie sau boli psihice.
Ai grija la sofat cum reactionezi cu somnolenta.

Multa sanatate!

| monikdragutza a răspuns:

Daca ai rau de masina din punctul meu de vedere(pentru ca si eu am) nu e bine sa iei pastile cel mai bine e sa ai cu cine comunica si daca te simti plictisit sa te uiti pe parbriz si sa iti gasesti un punct cat mai indepartat si sa te uiti fix la el, iar dupa ce te'ai apropiat de el sa iti alegi altul, iar daca drumul e lung fi cu o persoana cu care sa poti rade si sa te faca sa uiti de probleme happy

| euanita a răspuns:

Cam cu o jumatae de ora inainte, daca vrei sa nu iti mai fie rau incearca sa iti iei limonada cu tine, boamboana mai acra ceva mentolat guma... sper ca o sa mearga succes