| anastasiiiiiiiaaaa a întrebat:

Am nevoie urgent de sfat.In seara asta m`a sunat un amic pe care il cunosc de putin timp si m`a invitat maine in club deoarece este ziua lui. Dar eu nu vreau sa merg pentru ca nu stiu cine va veni, posibil si foarte sigur fostul meu prieten, maine e duminica si nu am de unde sa ii cumpar un cadou si nu am cu ce sa ma imbrac.Am nevoie de o scuza plauzibila. Funda si vot

5 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Eu zic sa te duci. lasa-l pe fostul sa vada ce pierdewinking, cadou se gaseste daca te trezesti devreme ii poti lua si o carte, ca deh, gestul conteaza mult mai mult decat cadoul in sine, si de imbracat...o rochita sau blugi + tricou cu decolteu sau ceva incropesti tu. go and have fun. ce stai sa o dai in bara cu minciuni si vrajeli, daca tu pe tine nu te crezi, oricat de plauzibila ar fi, nici el nu o sa te creada.

| vvvvvvvvvvvgffffffffffffffffffgvbgf a răspuns:

Pai., spui ceva gen ca este prima zi a menstruatie si ai niste dureri groaznice nici nu te poti ridica din patthinking si gata. TE ASIGUR ca mergelaughing sau;-? cel putin la mine a fost o scuza minunata.

| Alinutaaaalina a răspuns:

Mmmm...eu sincer,in locul tau m-as duce,de ce nu? Care e problema daca e si fostul? Arata-i ca si tu poti fi acolo unde e el,fara vreo inhibitie.Da,in privinta cadoului ar fi mai greu, dar gasesti o solutie, trebuie.Cu imbracamintea nu e greu.Fiecare fata are in dulap o rochita care de abia astepta sa o poarte, sau o pereche de pantaloni foarte faini.Cu siguranta ai cu ce sa te imbraci,nu-ti fa griji.Du-te si distreaza-te, profita de acele clipeeee°x, serios.Baftaaa,sa te duci.Asta e opinia mea.:*Distractie placuta.

| anastasiiiiiiiaaaa explică:

Am uitat intr-un fel intrebarea: Am nevoie de o scuza PLAUZIBILA

| laura06 a răspuns:

E si mai bine sa mergi daca va veni fostul, nu trebuie sa fugi ci sa-i arati ca nu iti pasa si esti ok si fara el asa ca fa-te cea mai frumoasa ca sa te simti bine si puternica, gasesti u un cadou prin magazine, o bluza un parfum, vezi u si te duci gata de noi provocari, vei zambi, vei straluci si va muri de ciuda daca te va vedea indiferenta si stralucitoare. succes si distractie placuta.