| viki16 a întrebat:

vi se pare ok paine cu nutela si banane cu un pahar cu lapte la micul dejun credeti ca ingrasa dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cam multe calorii dar tinand cont ca e dimineata si peste zi faci miscare cred ca ar fi ok

suntserios
| suntserios a răspuns:

Paine+nutela+banane = multe calorii

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În primul rând, NU se mănâncă aşa ceva la fiecare mic dejun - în acel caz îngraşă deoarece conţin multe calorii!

Apoi, e preferabil să mănânci pâine NEAGRĂ şi maxim 2-3 feliuţe la o masă.

Nutela şi banane ( una pe zi ) de maxim 2-3 ori pe săptămână.

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

Depinde de cantitate, varsta si ce activitati prestezi dupa. Daca mananci o felie -doua de paine cu nutela cu un pahar de lapte e ok.Mai tarziu o banana.Si miscare dupa.

| DNSK a răspuns:

Daca n-ai probleme cu greutatea sau vrei sa iti mentii silueta, nu e ok. Acum depinde si ce mai mananci restul zilei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Are destul de multe calorii, mai ales dacă consumi în fiecare zi.
Poţi vedea aici cam câte calorii au fiecare, pe urmă socoţi.
http://calorii.oneden.com/
Te pup!

| viki16 explică:

Aproximativ?