| Karen1 a întrebat:

Hey TPU.
Vreau să intreb pe fete daă au ținut dieta cu hrișcă și dacă au avut rezultate.
Aș vrea și eu să o țin, însă m-am gîndit să îi fac modificări.:s
1)La micul dejun voi consuma fulgi de ovăz fără zahăr sau îndulcitori.
2)La ora prînzului voi consuma hrișcă fără sare.
3)Cina nu o voi lua.
4)Între mese nu voi consuma nimic, doar apă.
Va merge să slăbesc 4 kg?
5)Sport:exerciții+sar coarda.
P.S-Sau ar fi bine să urmez doar cu hrișcă?
Sunt vegetariană,mă abțin ușor de la pîine (o jumate de felie la o săptămînă),nu consum dulciuri,prăjeli(le-am înlocuit cu fructe și legume)
Dacă va merge,după dietă am să o duc ușor:cu supe,cereale, fructe și legume.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si ce? Baietii nu pot tine dieta cu hrisca? N-au voie. Dar eu zic sa mergi la un dietetician. Sa nu tii o dieta de capul tau. Faci mai mult rau!

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu esti dispusa sa tii dieta strict asa cum este ea, nu te astepta la rezultate!
Orice modificare adusa, schimba structura dietei si are alt impact in corpul tau! Ca atare, nu te astepta sa slabesti!