| Static a întrebat:

Funda. Mi-am facut de vreo 5 zile un piercing in ureche, helix. Si ieri nu stiu cum am miscat cercelul medicinal si m-a durut, si mi s-a inrosit urechea putin, iar azi de dimineata parca s-a umflat oleaca. Daca ating de lob in sus nu ma doare, dar daca misc cercelul ma doare. Oare o fi infectata? Cine a mai avut ce a luat? Oare e bine sa i-au amoxicilina pentru infectii sau altceva? Trebuie sa precizez ca cei de la salon mi-au spus sa dau cu tetraciclina acolo unde e cercelul ca sa se vindece, insa eu am dat pe langa cercel in jurul lui fara sa il scot, trebuia scos de fiecare data sau cum? In caz de infectie trebuie sa il scot definitiv?

Răspuns Câştigător
| rater1994 a răspuns:

Tu daca ti s-a umflat e clar ca deja e infectie si trebuie dat cu tetraciclina sau daca nici asa trebuie sa-l schimbi inseamna ca pielea nu suporta argintu sau din ce e facut si daca tot doresti sa porti este de aur sau incearca alt materialwinking

| Static explică (pentru rater1994):

Multumesc de raspuns. Am tetraciclina si am dat dar fara sa il scot, trebuie sa il scot cand ung cu tetraciclina si sa-l bag la loc? Oricum cercelul este medicinal, iar pielea mea nu are reaci din astea la diferite materiale.

1 răspuns: