| maria1417 a întrebat:

Hey. voi iarna la ce lumina invatati cand se intuneca? la cea de neon sau a becului normal? stiu ca lumina de neon e cea mai apropiata de cea naturala dar e si daunatoare pentru ochi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Schimba becul normal cu unul economic ca asta din imagine: http://www.google.es/......tp?/imgres si fi atenta ca fitilul sa fie la fel de gros ca becul care il ai tu, asa exonomiseste curent, nu dauneaza ochiilor si dureaza mai mult timp.

| angel74dm a răspuns:

Dacă înveţi la o veioză care e orientată spre carte şi nu în ochi, n-o să mai ai nici o problemă...

| Bteen a răspuns:

De obicei, invatam acasa la lumina becului.Nu mergem sa invatam in cluburi de noapte cu neoane. P.S: ii excludem pe cei cu neoane in casa

| がさいゆの a răspuns:

Eu am neon si nu prea ma dor ochii decat daca stau 1ora-2 cu ea in fata

| Tzitzi12 a răspuns:

Cea de bec.