| Neverrrrrr a întrebat:

Nu prea ma pricep, m-i s-a ars neonul(tub fluorescent de 11w 6500k Dobec) de la un acvariu de 30 l care producea o lumina naturala zic eu.
Am incercat sa-l inlocuiesc cu unul economic de aceeasi putere,au aceeasi forma,dar lumina pare cam galbena, conteaza tipul de lumina?
Unde as putea gasi un astfel de neon in Iasi, nici nu stiu care e denumirea corecta a lui...

1 răspuns:
| smart01 a răspuns:

Te salut,

Iti recomand o companie care se ocupa de sisteme de iluminat. Nici eu nu ma pricep foarte mult la tuburi cu LED, insa as sugera sa le dai un telefon, baietii sunt foarte profesionisti in domeniul lor, cred ca ar putea gasi o solutie. Eu am cumparat de la ei becuri cu led pentru interior si am fost multumit. :)

Nu sunt din Iasi, dar din cate stiu, fac livrari in toata tara. Am dat un search rapid pe site-ul lor, vezi daca nu cumva e ceea ce ai nevoie.

http://lightsmart.ro/tuburi-led/tub-led-osram-600mm-8w-lumina-rece