| Iu5tY a întrebat:

Hihappydeci fac luna asta in aprilie 14 ani sh vreau sa zic ca fata de colegele mele sunt cam pitica am 1.60 intrebarea mea este: cum sa ma inalt? cat mai repede plss... dau fundapuppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Roshketz a răspuns:

Heyhappy Eu am 18 si 1.60 Stai linistita, nu trebuie sa fii inalta. E mai avantajos sa fii mai micuta, cu un toc inalt mai ascunzi din acest detaliu. Insa daca ai fi foarte inalta nu ai putea sa iti tai picioarele. Cand esti mai mica dai oamenilor instinctul ala de a te proteja. 1.60 nu e o tragedie. Ce mai spui de cele trecute de 20 de ani care au mai putin de 1.60? Be happyyyy, exista lucruri mult mai importante. + ca pana la 18 ai tot timpul sa cresti happy

9 răspunsuri:
| katy a răspuns:

1,60 la 14 ani e ok, eu am 1, 55 si am 20 de ani si sunt la facultatea de sporthee hee. daca vrei sa te inalti practica inotul si basketul, ai sanse sa te inalti daca si membrii tai din familie sunt mai inalti, ai mei scunzi nu mai aveam sanse de inaltat. oricum ar fi trebuie sa te simti bine in pielea ta

| Bibutzu a răspuns:

Buna!

Nu te poti inalta intr-o saptamana 2. e ceva imposibil din punct de vedere uman, anatomic.
Dar cu timpul poti lua cativa centimetri in plus de ex:incearca sa arunki mingi in sus fortandu-te sa ajungi la un anumit punct insemnat daca nu poti la cos.
Sau dimineata cand te trezesti sa stai vreo 5 min intinzundu-te a lene. Acest lucru ajuta!
Si pana atunci pentru a scapa de acest defect ai putea purta niste sandale cu toc ca tot vine pastele si vremea calda.
Succes!

| DarQueen a răspuns:

LOL
Fetita draga, tu vezi ce scrii?
Cum sa te inalti? Du-te pe la scoala, nu fugi de la ora de anatomie(e folositor, sa stii)...
Ia-ti ceva pantofi/cizme cu toc imens. LOL

| claudia01 a răspuns:

Incearca baschet sau volei s-ar putea sa te ajute...Succes

| bbdotgirl a răspuns:

Pitica la 1, 60 m / 14 ani?!

Cred ca faci misto de tine laughing De ce te compari cu colegele tale si vrei sa te inalti numai "ca sa fi ca ele"?

| ana_6336 a răspuns:

piticulee:X noi te iubim cum esti :* stii. uneori eu chiar vreau sa fiu "piticaaa" puppy dog eyes

| Jack_6695 a răspuns:

In general daca faci sport te inalti, dar cum lasi sportul cum te ingrasi. Mai bine stai cuminte si nu-ti mai faci griji pentru inaltime. Poti sa cresti pana pe la 20 de ani happy

| ingeras_5045 a răspuns:

Cel mai bine ia-ti niste pantofi cu toc.si niste blugi care sa fie jos largi sa acopere tocul.ca sa nu se vada

| lorina a răspuns:

Nu conteaza cat de mare esti