| anonim_4396 a întrebat:

Hi TPU! need your helpsad
Maine plec in excursie la munte si sunt foarte ragusita si ma doare in gat de tusesc din minut in minut.crying Am luat si paracetamol, si tantum verde. dar nu mi-a trecut decat putin.
Stiti vreun remediu sa`mi treaca pana maine?big grin
super-mega-ultra-hiper-funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Tsunade99 a răspuns:

Eu cand sunt ragusita iau Hexoralete N.
Sfatul meu este sa nu vorbesti prea mult si sa nu bei apa rece sau sa nu mananci produse reci precum inghetata.
Daca chiar nu iti trece ai putea merge in excursie si ragusita, numai sa nu fii bolnava.

| igrec005 a răspuns:

Pai, 1.intr-o cana pui un ou crud si cateva lingurite de miere, le amesteci bine pana devin o pasta si apui pui lapte cald; 2.ACC pastila efervescenta; 3.mai mult de 3 lingurite de miere/zi.
Eu le-am incercat pe toate odata si mi-a trecut