| ItDoesntMatter01 a întrebat:

Hii ...am cazut cu bicicleta si m-am julit cam rau...ce as putea face ca să-mi treaca julitura mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| FeliciaCorinaA a răspuns:

Vezi ca la farmacie sunt plasturi(nu le retin numele) care au un medicament si sunt destul de mari astfel incat sa iti acopere partea in care te-ai ranit. Intreaba la farmacie si te vor ajuta cu sigurata. Deocamdata dezinfecteaza cu spirt.