| pssssiiii a întrebat:

Iau Logest si eu am fost in pauza de 7 zile iar azi trebuia sa iau prima pastila de pe folie dar tot azi am avut contact sxual, asta inseamna ca pot ramane gravida?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ai luat corect AC ( fără să uiţi vreo tabletă ), atunci NU ai cum să rămâi însărcinată!

Vezi alte detalii în Prospectul de la linkul :
http://www.anm.ro/_/_PRO/PRO_6299_31.03.06.pdf?anmPage=835&ID=16691

Toate cele bune.

| Hαppiηеss a răspuns:

Nu, esti protejata si in saptamana de pauza.
Citeste prospectul.