| XatomisX a întrebat:

Ieri m-am epilat cu lama inghinal si dupa au amarut multe bubite rosii si am sperat ca dispar dar nici azi nu au disparut sad cand o sa dispara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Youkillme a răspuns:

Poate e pentru ca te-ai epilat pentru prima oara, daca nu atunci trebuia putin mai blind sa te epilezi, ungete cu diferite creme pentru hidratarea pielii cred ca o sati treaca!

9 răspunsuri:
| GregHouse a răspuns:

Va dura ceva vreme (2-3 zile). Ar trebui sa te dai cu un unguent cu propolis, galbenele sau, eu stiu, poate exista ceva pentru zona inghinala.

| RenataG a răspuns:

Buna..nu te speria e doar o iritatie acele bubite iti dispar in 3-4 zile.happy

| Niiiicu a răspuns:

Buna,acele bubite sunt un fel de cosuri care iti vor trece de la sine in cateva zile, si iti vor mai aparea mai ales daca acum te-ai facut prima oara, iti vor aparea pana se va obisnui corpul, este cam nasol sa te faci cu lama acolo,,,happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa treaca incearca sa te dai cu ceva creme sau mai bine cu amidon de cartofi sau ceva pudra pentru bebelusi

| ScheißeBeMine a răspuns:

O sa iti dispara in cateva zile nu te speria

| AlexDaghiu a răspuns:

Poate te-ai iritat. Asteapta si o sa se duca.

| oxxy05 a răspuns:

Cred ca o sa mai dureze ceva timpstraight face si cred ca si ustura. Incearca data viitoare sa folosesti o lama special pentru zona inginala se recomanda pentru fiecare zona a corpului unde indepartezi parul sa ai cate o lama pentru a evita iritatiile si fi sigura ca lama inca este ascutita si taie bine pentru ca si de la asta apar bubitele. Da-ti cu o crema hidratanta, e buna cea de galbenele sau aloe vera.

| Squirtle a răspuns:

Cand o sa fi la 6 metri sub.

| JustKiddingBitch a răspuns:

Buna! Pai, sincer, si eu am avut cam aceeasi problema....chestia e ca intotdeauna, dupa ce te epilezi, trebuie sa te dai cu o crema (eu iti recomand Baneocin, sigur ai auzit de el) ca sa nu ti se faca iritatie.Ce ti s-a intamplat tie este o iritatie...altceva nu poate fi. Poti sa te dai cu crema de care ti-am spus si in cateva zile o sa-ti treaca.winking