| 発行機関月は地獄に行く a întrebat:

Ieri m-am zgariat si mi s-a umflat putin ochiul si acum ma doare. Ar trebuii sa merg la oftalmolog? Pana atunci ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Hikari a răspuns:

Buna.
Pune gheata pe ochiul lovit si cel mai bine ar fi sa faci un control la oftalmolog ca sa te asiguri ca totul este OK.
Numai bine!

| 愛LeEu愛 a răspuns:

Mergi la Oftalmolog si iti da niste picaturi sa le pui in ochi, si eu am patit de multe ori, dar nu iti fa griji, daca nu mere cu picaturi pune usor usor gheata... Bafta!
Funda?!