| fℓαviiαα a întrebat:

Ieri, mi s-a facut foarte cald, am inceput sa transpir si sa ametesc. Dar cand tata a pus mana pe mine mi-a spus ca sunt rece. Ce s-a intamplat de fapt?straight faceVreau raspunsuri sincere...Mentionez ca am mancat numai dimineata, si pe parcursul zilei m-am stresat si enervat incontinuu...Se poate sa fie din cauza aia? A stresului si supararii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai degraba pare a criza de hipoglicemie provocata de nemancare. Stresul creste glicemia si, dupa o perioada, lipsa mancarii a dus la imposibilitatea menstienrii unei glicemii crescute/normale si aceasta a scazut. Trebuie sa te alimentezi corect si nu vei mai avea astfel de probleme.

4 răspunsuri:
| camryn a răspuns:

Da, asa-i, s-ar putea sa fi facut o criza de hipoglicemie. Asa se manifesta, mai ales daca asta e programul tau zilnic, adica daca nu ai un orar regulat al meselor, daca adormi tarziu de obicei si te trezesti dimineata devreme, plus daca stresul face parte din rutina ta zilnica. Organizandu-te mai bine, n-ai sa mai patesti asta.

| Roxy_9585 a răspuns:

Sau poate esti insarcinat draga papusa

| Meli300 a răspuns:

Se poate sa fie din cauza stresului si a nemancari de exemplu mamei mele ii vine rau cand se enerveaza foarte foarte tare dar acum e mai ok

| Carmenushha a răspuns:

Flavia draga asta poate fii o raceala.cel mai bine ai consulta un medic! big grin. :*