| JustMe6378962 a întrebat:

Ieri o fata a lesinat la scoala. Si eu cred ca e vorba de alimentatie. Exista alimente de la care poti lesina? ( fara alea de la care esti alergic, fiindca o cunosc foarte bine pe fata respectiva si nu e alergica la nimic).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| NUTREBUIENUME a răspuns:

Poate fata respectiva, nu s-a alimentat deloc in ziua respectiva, sau a avut o cadere de calciu! Poate lesina si din cauza stresului sau a supararii! In cel mai rau caz, poate fi intr-o depresie. Funda? puppy dog eyes

suntserios
| suntserios a răspuns:

O fi tinut o dieta din aia foarte inteligenta in care nu a mancat 3 zile la rand

| Own3r a răspuns:

Ori n-a mancat, ori a avut o cadere de calciu.

| Lou222 a răspuns:

Probabil ca nu a mancat mai bine spus. Sau din cauza stresului sau a supararii. Depinde.

| Andreeaaaaaaaaa a răspuns:

Cine a lesinat?

| baddgirl a răspuns:

Cel mai probabil poate a avut o cadere de calciu, sau a manacat sufiecient in ziua respectiva.Cand nu mananc si plec undeva, si stau o perioada de timp nemancata si eu a, stari de lesin, dar nu am cazut pana acum.Cel mai bine e sa se duca la un control happy

| Piiiiiiika a răspuns:

Buna.

Si eu lesinam prin clasele mici blushing

La un moment dat in prima ora la muzica ne-a pus sa ne ridicam in picioare si am simtit cum o caldura m-a lovit. Eram ametita si am cazut pe jos. straight face

Eu eram anemica. Poate fi si o lipsa de calciu. Poate stresul. Si bineinteles oboseala straight face

| mikmikuta a răspuns:

Nu exista alimente din care poti lesina. Exista un mod de viata nesanatos care duce la epuizarea organismului. Trebuie sa consumi fffffffff multe fructe si legume, fibre (cereale, paste,) si bineinteles proteine ( peste ficat de vita, creier de vita, vita pui, curcan, dar toate cat de cat naturale)