| Cryzy a întrebat:

Imi cade parul foarte mult. Sora mea de 10 ani a avut probleme cu parul si i-a cazut aproape tot. Imi e frica sa nu se fi transmis si la mine ca sunt mai mica decat ea. Am facut azi o masca cu ulei de masline, scortisoara si miere dar mi-a ramas parul uleios in spate. Ce sa fac sa nu mai fie uleios? M-am clatit foarte bine, m-am spalat bine, de 2 ori chiar si tot e uleios. Am mai incercat mai de mult un ulei tot pentru caderea parului care il foloseste si sora mea si a zis ca e bun. Dar nu am mai continuat pentru ca tot asa, imi ramanea parul uleios. Atunci cred ca nu m-am spalat bine dar acum? Chiar ma oftic cand vad ca retete bune au rezultate asa proaste la mine si sufar mult pentru ca mie intotdeauna mi-a placut sa am parul lung si bogat si nu pot.In concluzie as vrea sa-mi spuneti ce sa fac sa nu mai fie asa de uleios dupa ce il spal si daca stiti retete naturiste impotriva caderii parului. Dar va rog nu prima adresa care va apare pe Google. Vreau ceva care stiti ca a dat rezultate. Si vreau mai multe detalii(cat timp se face tratamentul, ingredientele, cate grame etc.). Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Cryzy explică:

Macar sa stiu ce sa fac sa nu mai fie uleios ca asta ma intereseaza pe moment. O sa ma duc si la medic odata dar inca nu stiu cand,

| anonima_4990 a răspuns:

Si mie imi pica mult par si am mers si m-am tuns putin peste umeri si nu mi-o mai cazut chiar asa mult... iar dupa un timp a inceput iar sa'mi cad dar nu asa mult si am incepur sa ma dau cu gerovital solutie regeneranta cu petroleum arata asa : http://www.google.ro/......tp?/imgres r:3, s:0 si e foarte buna eu m-am dat o luna si nu'mi mai cade si e mult mai matasos pui pe vata si te dai de la radacina pe tot parul si stai cu ea minim 3-4 ore eu am si dormit cu ea si nu s-a intamplat nimic te dai 1-2 pe saptamana si dupa te speli pe cap eu ma spal cu revalid si e foarte bun... dupa ce te dai cu solutie o sa ti se unga parul mai repede cam dupa 2 zile dar te speli si se duce:-j

eu ma dau cam de o luna si ceva si se vede diferenta foarte bine

:*

funda?:D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine te-ai duce frumos la medic! Sau macar cauta singura pe net, nu mai astepta raspunsuri de la necunoscuti / virtuali!
Numai bine! http://sp2.ro/3178c3

| Anna_9600 a răspuns:

Eu cred ca e pe sistem nervos.
dar du`te spre binele tau la medic.