| Coman_Alexandra_1996 a întrebat:

Imi cade parul foarte tare, ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Dintrebare a răspuns:

Vitamine speciale pentru par/unghii. Intreaba la farmacie

| Tinna666 a răspuns:

Mergi la doctorul de familie sa iti prescrie niste vitamine.
Si eu am avut problema asta dupa ce am tinut un regim mai strict si mi-a dat niste picaturi(vitamine) si chiar si-au facut efectul

| Empower a răspuns:

Masează-ţi scalpul zilnic. Redu stresul şi odihneşte-te. Scapă de mătreaţă. Asigură-ţi necesarul de vitamine

| Ema22 a răspuns:

Poti lua aspasia

| Del1r1c2 a răspuns:

Sa schimbi samponul

| LuiZa_LuiZa_1998 a răspuns:

Hmm pai stiu ca intr-o perioada imi cadea parul foarte mult si mi am cumparat un spray pentru caderea parului de la gerovital si a dat rezultate foarte bune a fost in jur de 12 lei parca, eu l am luat dintr un supermarket dar cred ca se gaseste si la un magazin cu produse cosmetice. Dupa ce te speli pe cap (dar sa fii uda pe par) te dai bine cu el la radacina si masezi usor. poti folosii o masca peste noapte cu ulei de masline si ulei de ricin (il gasesti in orice farmacie). Renunta la placa sau orice iti poate arde parul, spala te pe cap o data la 3 zile. sunt si pastile la farmacie pentru cresterea parului. Si bine inteles, daca te tii de aceste tratamente vei vedea rezultate majore. Cam astea au fost sfaturile mele, sper sa ti fie de folos pupici :**