| anonim_4396 a întrebat:

Imi miroase rau gura.Chiar daca ma spal pe dinti si nu mananc nimic tot imi miroase foarte urat gura.Va rgo dati-mi cateva sfaturi care sa nu fie legate de stomatolog! Multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Apa de gura Listerine in fiecare dimineata si guma airwaves cea mai buna big grin ajuta garantat

| JustSimple a răspuns:

Fa gargara cu apa de gura, preferabil Listerine.ai grija sa nu inghiti apa aia. Dimineata si seara.

| JustSimple a răspuns:

Fa gargara cu apa de gura de 2 ori pe zi.

| Andrei_2426 a răspuns:

Vrate te inteleg am si eu aceeasi problema, si tin la mine mereu o sticluta mica de sprei de gura, 2 pasuri si gata cam 1-2 ore dupa reinprospatezi.

| ihaterain a răspuns:

S-ar putea sa ai probleme cu stomacul.

| Tania_9268 a răspuns:

Ai patit ceva la fiere. Nu e din cauza mancarii...asta probabil ma gandesc ca problema o ai de mai mult timp.E legat de rinichi si aerul pe care il respiri. Nu ai ce face. Ca sa nu te mai deranjeze mesteca multa guma.

| costin1306 a răspuns:

Daca nu ai carii si nici vre o infectie si te speli si dimineata si seara pe dinti si in zadar... foloseste si ata dentara eventual si apa de gura dupa fiecare masa.

| dyanagabryela a răspuns:

Tocmai, mananca ceva si spala-te pe dinti, ia si o guma eventual, daca nu merge incearca miere sau bomboane, fructe "parfumate". Nu manca nici un fel de lactate, branzeturi, ciorba ceai sau oua(fierte) inainte sa pleci undeva!