| Adrian022 a întrebat:

Imi miroase foarte urat gura.ce pot sa fac? ma spal pe dinti, nu mananc nimic iar in 25-30min iar am un gust nasol si imi miroare gura.Cred ca e de la stomac. Ceva sfaturi? o apa de gura m-ar ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Chittal a răspuns:

Pana acum trei ani nu putea sa stea omul langa mine atunci cand aveam stomacul gol pentru ca i-mi mirosea ingrozitor gura, abia ma suportam eu. Apoi din anumite motive am devenit vegana si gura mi-a mirosit dar foarte putin. Carnea are si ea un rol, nu bun, asupra organismului iar ea se digera mult mai greu, si uneori ramane in organism, si fermentaza pentru ca organismul uman nu este capabil decat fortandul, sa digere ceva atat de greu. Cam acesta este sfatul meu.

| Adrian022 explică (pentru Chittal):

Nu prea vad unde e sfatul.mi-ai povestit doar despre carne si cum se digera dar nu mi-ai dat un sfat..sa nu mai mananc carne si sa trec pe vegetarian?

| Chittal a răspuns (pentru Adrian022):

Pai cam da. Eu ti-am spus o experienta de-a mea, deci ceva concret si deci ai putea sa faci si tu la fel. Doar atat am putut sa te ajut.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este foarte posibil sa ai si probleme de sanatate, motiv pentru care ar trebui sa consulti un medic. Pana atunci incearca sa mesteci patrunjel verde!

| ImiUrascViata a răspuns:

Depinde ce anume mananci si iti pot recomanda cel mai simplu gume din astea orbit sau ceva care sa-ti ofere prospetime cavitati tale bucale big grin gen mentosane, ceva bomboane de menta sau cu fructe de padure dar sa ai grija sa nu-ti strice dintii tongue. Sau daca ai carii la dinti ar mai fi o varianta sa miroasa din aceea cauza tongue. Oricum cel mai bine si mai bine este sa ceri parerea unui doctor sau incearca un control dentar cu raze x mai intai pe la dintisori happy. Sper ca te-am putut ajuta. Si apa de gura ar fi o solutie dar nu prea mai stiu desi era o reclama parca la una cu firma colgate daca nu ma insel tongue.