| marianamay a întrebat:

Imi plac mult cartofii prajiti,nu mananc des, decat o data pe luna. Daca mananc de trei ori pe luna are ceva? intreb ca nu vreau sa fac celulita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andr3 a răspuns:

Eu mananc cartofi prajiti cand am chef sau nu cand nu am altceva de mancar (fiind seara dinaintea zilei de cumparaturi saptamanale laughing ) si nu am celulita.Mananc si de 7 ori pe luna daca vreau iar lun urmatoarea pot sa nu mananc de loc.Important este sa mergi si pe jos, sa faci miscare si sa mananci si alimente sanatoase (fructe si legume).Eu mananc 2 mere pe zi sau un castron cu salata de fructe oh go on nu te stresa

8 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Cartofii prăjiţi îngraşă,dar pot fi consumaţi şi în alt fel(copţi,fierţi, etc), nu sunt tot atât de gustoşi, ce-i drept, dar se pare că sunt foarte sănătoşi,
http://www.romanialibera.ro/......36117.html

| wforweirdo a răspuns:

Sincer, nu cred că păţeşti nimic, nu ştiu dacă faci celulită de la ei, de fapt, habar nu am cât de "periculoşi" pot fi cartofii prăjiţi. Eu mănânc cel puţin o dată pe săptămână cartofi prăjiţi, de când sunt mică, şi nu am nicio treabă.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexMrs a răspuns:

Poti manca de 3 ori pe luna cartofi prajiti. chiar odata pe saptamana. Da incearca sa faci cat de mult sport si sa consumi alimente bogate in proteine. cartofi nu sunt prea sanatosi. consuma-i fierti.winking

| MusicIsTheAnswer a răspuns:

Stai linistita ca poti sa mananci. Uite un sfat impotriva celulitei-sa mergi mult pe jos.

| ilfenomeno18 a răspuns:

Depinde cat ulei pui daca pui jumate de sticla normal ca o sa faci celulita daca pui un strop no sa faci

| Mine_MineWorker_1993 a răspuns:

Nu n-ar trebuie sa aiba nimic poti sa mananci de trei ori pe luna cu conditia sa faci sport si in rest sa ai o alimtentatie sanatoasa

| Clauss_Clau_1995 a răspuns:

NU are nici o treaba....cartofi is bogati in proteine, fibre si vitamina c. Poti sa manci si de mai multe ori ca nu faci celulitabig grin