| brokeangell a întrebat:

Buna TPU... vreau si eu sa ma ingras intr-o luna cam 5-6 kg. Eu m-am gandit sa mananc cam doua farfurii de cartofii prajiti pe zi. Voi ce imi mai recomandati sa mananc? Vreau sa mentionez ca nu prea imi place carnea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| xButterflyxX a răspuns:

Inainte sa te apuci sa mananci alea 2 farfurii de cartofi prajiti eu zic sa te duci sa discuti cu un nutritionist.El iti va spune exact ce sa mananci.In plus trebuie sa faci si sport, ca doar nu vrei sa ai burta (grasime), mai bine sa faci muschi decat sa ai grasime pentru ca si asa muschii cantaresc mai mult decat grasimea.Pentru ca mancand toate prostiile astea o sa te imbolnavesti si daca o sa fie sa faci analizele si o sa ai niste rezultate de-o sa te crucesti, o sa te intrebi ''De ce?''.Din ce cauza? pentru ca ai avut o dieta dezechilibrata, organismul nu si-a putut lua cele necesare din hrana.
Asa ca inainte sa te apuci sa faci asta, gandeste'te de o mie de doua, iti pui sanatatea in pericol.happy

| scully a răspuns:

Mananca paine sau in general carbohidrati (paste, macaroane, etc)
Si cartofii sunt in regula dar sa nu fie prea in ulei, gretosi, etc.
Si incearca sa mananci dulciuri, dar cu masura. Daca vrei sa te ingrasi nu inseamna ca trebuie sa mananci nesanatos.
Succes. big grin si eu vreau sa ma ingras.

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

-_-
mananca sanatos copile'.
Mananca portii mai mari, chiar daca asta inseamna sa te fortezi putin. Este normal sa te simti plin foarte repede si sa simti ca nu mai poti manca, insa acest lucru este cauzat de faptul ca stomacul tau este obisnuit cu cantitati mici de alimente.Bea lichide calorice. Lapte cu un continut ridicat de grasimi (sau lapte praf deoarece este extrem de caloric), cafea cu lapte si miere, cappucino, sucuri de fructe (grapefruit, mere, ananas etc), vin rosu sau cocktail-uri alcoolice. Totusi, nu exagera cu cantitatile de alcool, pentru ca pe langa beneficii acestea au si cateva dezavantaje.Nu sari peste micul dejun. Aceasta masa este foarte importanta pentru oricare persoana, insa este esentiala pentru cei care vor sa se ingrase. Daca nu esti obisnuit sa iei aceasta masa in fiecare zi, este timpul sa incepi sa te obisnuiesti de acici

| Snowclaw a răspuns:

Petrece mult timp la calculator,nu face miscare, nu merge decat pana la baie, la calculator si inapoi, si dormi mult, si mananca:
1-fructe de mare
2-budinca(1 pe saptamana)
3-mult iaurt
4-multi struguri si multe dulciuri
asa m-am ingarsat eu 5-6 kile intr-o luna; C, cum am 40 de kile

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns (pentru Snowclaw):

As avea un comentariu.
s-au inventat pampersii.
miscarea se poate elimina total.

| nimeeee a răspuns:

Daca vrei sa te ingrasi mananca ceva sanatos! te imbolnavesti clarr. faci colesterol si te ingrasi, dar o sa fi supraponderal/a deci ceva sanatos... adica tocana multa supa etc.

| Speechless a răspuns:

Bla bla, ultimele 2 raspunsuri sunt corecte. Sa te ingrasi e la fel de greu cu sa slabesti, trebuie sa ai o alimientatie sanatoasa boss!
Uite aici un articol:
http://hunkbody.ro/qa-vreau-sa-ma-ingras-ce-sa-fac/

| roxxyale a răspuns:

Eu iti dau o metoda cae da roade. mananca noaptea cam la orele 12 si 1, paine, prajituri, ciocolata. cel mai buna metoda ii cu paine. incearca