| danydd a întrebat:

Imi poate recomanda cineva o solutie buna ca sa scap de gandaci sau orice numai sa scap de ei. Sunt la camin in regie si am o gramada de gandaci. Am facut curat frecvent am incercat si cu niste solutii dar nici un efect

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Neodomostan.Cam 10 lei o fiola.O gasesti la magazine de astea de combaterea daunatorilor la plante.Fitosanitare,parca ii spune.

| darrio2007 a răspuns:

Pui continutul fiolei intr-un litru de apa.Agiti bine.Trebuie sa se faca alba ca atunci cand clatesti o sticla in care ai avut lapte.Pui intr-o sticla de pulverizat, ca acelea pentru geamuri si dai pe jos si prin colturi.Pe unde stii ca misuna ei. Miroase putin dar nu exagerat de urat.Ai grija sa te speli bine pe maini.Este foarte toxic.

| Instinkt a răspuns:

Eu personal as sta cu un pantof in mana si le-as da in caplaughing dar asta e ce as face eu nu recomand

| adydan a răspuns:

Inseamna ca trebuie facuta dezinsectie in tot caminul daca nu trebuie sa incerci sa astupi gauri pe langa tevi si sunt crete cu care dai pe margine care are efect sigur de nu ii mai lasa sa treaca si mor cum ating praful acela...succes

| radarcan a răspuns:

Iti recomand globol gel. eu asa am scapat de gandaci.

http://antigandaci.ro/globol-gel-gel-impotriva-gandacilor-26-99-lei/

| PestMAG a răspuns:

Degeaba incerci sa elimini gandacii din camin cu solutii insecticide! Cand ai orice fel de infestare cu gandaci trebuie sa ataci direct sursa (cuibul), dar intr-un camin acest lucru este aproape imposibil, iar atunci singura varianta viabila raman capcanele adezive, care atrag gandacii in ele... o capcana te tine cam o luna, dupa care o arunci si pui alta noua in locul ei. Cel putin asa toti gandacii vor merge in capcana, nu prin camera... http://www.pestmag.ro/capcane-daunatori-10