| raza-de-soare a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva ce sa folosesc pentru luciul tenului...nu e vorba de tot tenul ci doar de nas...nu este gras, ci doar lucios...as vrea sa stiu daca imi puteti recomanda ceva...am incercat produse vichy, loreal, garnier, seba-med, bioten si altele...ma spal des cu apa si sapun dar luciul nu dispare...nu folosesc fond de ten si as vrea si o parere de la voihappy
va pup si va multumesc anticipa:X:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pam_pam a răspuns:

Pudra sau mai simplu, cu un servetel, apesi putin ca si cum ai aplica pudra. Faza e ca daca folosesti pudra, dupa 8 ore cle mult sebumul tot o sa iasa la suprafata. Deci in orice caz, servetelul sa fie la indemana! Bafta!

6 răspunsuri:
| Munchkin a răspuns:

Poţi încerca produse de la Cleanser sau Clean & Clear.

| www a răspuns:

Incearca cu pudra.

| Deea_4962 a răspuns:

Da-l cu putina pudra.
Cu cat te speli mai des cu atat luceste mai tare, probabil pentru ca te speli cu apa calda.
Incearca sa te speli macar o saptamana cu apa rece si pudreaza-te putinhee hee

| eek a răspuns:

Incearca o crema hidratanta de la nivea visage. e f buna si nu iti luceste pielea de la ea.hidrateaza atat cat ai nevoiebig grin si poti folosi putina pudra. dar nu exagerabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se datoreaza unei secretii exagerate de sebum, te`ar ajuta lotiunile alcoozate, astringente.
Sau seara frecarea nasului cu o tarata cosmetica, compusa din faina de porumb o parte si doua parti tarate de grau.
Ai putea incerca si o crema anti-sebum de la elmiplant.
Bafta!

| raza-de-soare explică:

Ms ayrwen...esti fata nu?laughing