| Bogdannn2004 a întrebat:

Imi puteti da idee de meniu sanatos:Mic dejun; Pranz; cina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Mic dejun : oua fierte cu legume, iaurt cu fulgi de ovaz si miere si eventual afine/mure/zmeura -contin antioxidanti, smoothie cu ceva fructe si legume + ceva seminte.
Pranz : ciorba de vacuta sau orice alta ciorba/supa - satura si nu are multe calorii + o salata cu branza sau pui.
Cina: peste cu salata, o salata mare cu ton, piure cu o friptura - depinde de cat de mare e foamea.

| Spartacus12345 a răspuns:

MIC DEJUN : - un shake din albusuri de ou, capsuni, banane, lapte degresat;
- un bol cu cereale integrale, lapte de vaca si fructe de padure;
- biscuiti integrali/nuci/migdale cu branza de vaca si somon afumat.

GUSTAREA DE LA ORA 10 : - fructe ( cirese, struguri, capsuni );
- batoane integrale.

PRANZ : - piept de pui/friptura la gratar cu legume(rosii, morcov, spanac);
- somon cu cartofi fierti/spanac/brocoli;
- supa crema de legume/linte;
- un mar.

Gustarea de la ora 16 : - iaurt cu fructe sau nuci.

CINA : - salata cu frunze verzi si ulei de masline;
- paste integrale cu legume;
- sandvis cu salata de ton;
- un pahar de vin rosu.

Sper sa-ti placa ideile mele! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apă
Paie

Și bătaie

Fundă?

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Ahahahhaha

| Adry05 a răspuns:

Combini fructe și legume care-ți plac de tot felul + carne, ouă, chefir, pește. Toate făcute ori pe grătar ori fierte, nimic prăjit.
Pentru rețete mai complexe ai marele google.