| Xtina_9181 a întrebat:

Imi puteti spune un tratament eficient pentru citomegalovirus?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| simona24 a răspuns:

Cel mai bun tratament la afectiunea ta numai un medic specialist poate sa ti'l dea! ...nu urma tratamente "babesti" sau dupa ureche.

2 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Nu se trateaza, ramane in organism in stare latenta.Incearca cu Ganciclovir si Fosfonoformat.

| 12daianaa a răspuns:

Buna,eu am 14 ani si 10 luni am fost depistata cu citomegalovirus si acum sunt in spital fac perfuzii cu GANCICLOVIR.21 de flacoane, cate un flacon pe zi impartit in doua, dimineata si seara.Mai am 6 zile si apoi fac iar analiza sa vad daca am scapat de virus.Multa sanatate