| florina_8116 a întrebat:

Ma puteti ajuta cu un tratament naturist impotriva matretii? funda pentru cel mai eficient tratament

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zzz_1061 a răspuns:

Masca pentru par.suc de la o lamaie un galbenu stiu de ou si 2 linguri de miere.amesteci tot si o intinzi pe par.acoperi cu ceva si lasi 20 de minute. apoi speli cu apa calduta si samponul cu care te folosesti, cel mai bine ajuta head&shoulders.succes si ai grija de tine

2 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Poti scapa de matreata, folosind remedii naturiste preparate in bucataria proprie :o lingura de suc de lamaie si 3 linguri de otet, se maseaza pielea capului cu aceasta solutie apoi se spala capul cu apa fierbinte. Acest trata ment se va repeta de cel putin 2-3 ori pe saptamana intr-un interval de o luna de zile, moment in care matreata dispare definitiv. Mirosul de otet se va evapora dupa spalare.

| Ella32 a răspuns:

Buna Florina,
depinde ce tip de matreata ai, adica ai parul uscat care nu se ingrasa si faci matreata sau ai parul gras si faci matreata. Cel mai bun tratament, si iti garantez asta, este un simplu sampon de la Klorane. In functie de ce tip de matreata ai exista Klorane cu extract de mirt/myrte (pentru. matreata par gras) si Klorane cu extract de flori de capucino (pentru. matreata par uscat). Este sampon natural, costa mai mult decat un sampon obisnuit, dar isi merita toti banii fara discutii.

Ella