| costinvlad a întrebat:

Imi recomandati ormus m complex adica aur monoatomic? Si daca m-am lovit la corp adica la cap il vindeca si capul? Dar daca am rupt o alunita si am baut si mancat prostii? Ms. Nu fumez si nu beau si nici droguri nu consum. Imi place alcoolul desi nu prea beau ca sunt la scoala si acasa nu ma lasa. Ms. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Am facut o cautare si am constatat ca aurul monoatomic este o simpla excrocherie.

| costinvlad explică (pentru minrest):

Cum adica? Daca este aur monoatomic, si il consumi, nu are efect?

| minrest a răspuns (pentru costinvlad):

Nu e documentata nici macar existenta aurului monoatomic. Si daca ar exista, si il consumi, de ce sa aiba efect? Nu are de ce sa aiba nici un efect pozitiv. Nici macar contra unui deficit de aur nu ar fi bun, caci e un material neutru, care nu intra in combinatii chimice.

| costinvlad explică (pentru minrest):

Eu ma refer la pulberea alba de aur, redusa la cel mai fin praf de aur, fara legatura covalenta, adica nu mai este metal. Devine nemetal si da acces la glanda pineala din cate am citit eu. Pai daca e nemetal, aurul nu poate vindeca? Depinde de cum a fost obtinut acest aur monoatomic. Si in plus eu am citit ca 3 sticlute( 100 ml fiecare; 300 in total) este pentru 6 luni. Adica iei o anumita masura intr-o zi. Depinde ce face si ce reactii are, fiindca nu mai este metal.

| ziftode a răspuns (pentru costinvlad):

Opus la ce spui tu, aurul ar avea legatura covalenta cu?!?
un material care nu a suferit o reactie chimica oarecare care sa creeze o legatura covalenta cu altceva este "monoatomic" PENTRU CA PRACTIC *NU* E O MOLECULA, inclusiv daca este in format aliaj care este o dizolvare, nu o reactie chimica
pulberea de aur ESTE IN CONTINUARE METAL SI E FORMATA DIN CRISTALE DE METAL, daca nu cumva ai pretentia ca fiecare granula contine un atom singular, SI ATUNCI AR FI TOT METAL, un atom singular nu isi pierde proprietatile decat DUPA ce devine o molecula

ESTI TARE, INTREBI DE NISTE RAHATURI FAKE CAT CUPRINDE, si crezi fiecare IMBECILITATE pe care o spun cei care vor sa iti vanda asa ceva si sa scoata banii din prostia ta!

success!

| minrest a răspuns (pentru costinvlad):

Pai tocmai asta este, aurul este foarte stabil, nu intra in reactii chimice decat cu greu, iar cel monoatomic nu intra nici atata, nu se leaga nici cu celelalkte molecule de aur, de asta se spune ca nu ar fi metal. Si daca nu intra in reactii, nu are ce bine sa iti faca.