| Denysa-Myhaela a întrebat:

Imi simt capul amortit si am transpiratia rece crying din ce cauza sa fie?crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Poate fi si de la calciu dar poate fi si ceva de natura neurologica amorteli si transpiratii reci se mai intalnesc la cei care se pregatesc de o semipareza dar, nu cred ca e cazul tau, cred ca nu ti se oxigeneaza bine creierul trebuie sa te hidratezi mai mult sa te odihnesti bine sa mananci bine sa eviti stresul sa iesi mai mult la aer, dar sa mergi si la dr.sa afli cauza exacta. ok?

April
| April a răspuns:

posibil anxietate. ia un diazepam si vezi ce se intampla. ar fi bine totusi sa te vada medicul de familie, depinde si de varsta.

| Ruxy a răspuns:

Ai incercat si un pahar de apa cu zahar? Din cate stiu eu, transpiratia rece e un semn ca inima nu functioneaza asa cum ar trebui. Poate fi si o pb cu tensiunea. Cel mai bine, mergi la medic!

| death a răspuns:

Ia un calciu REPEDE. Sau bea un pahar de lapte. Sau mănâncă iaurt, brânză, orice conţine calciu. S-ar putea să fie cădere de calciu. Dacă nu e, nu îţi fac rău cele menţionate mai sus, aşa că e mai bine să fii preventivă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cadere de calciu, anemie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu patesc la fel si nu stiu cauza e cumplit