| Alenaa a întrebat:

Îmi tot ies niste cosuri sub piele, care se vad doar ca niste mici umflaturi, nu sunt rosii dar ies asa în relief si mi se pare foarte naspa îmi vine sa îmi rup pielea de pe fața. Înainte nu aveam nimic, aveam fata foarte curata si cand vedeam fete care aveau exact aceleasi cosuri, mici si umflate sub piele ma uitam asa scarbita mi se parea naspa rau si acum am ajuns sa simt acea senzatie cand ma uit la pielea mea crying. Nu sunt rosii, sunt doar umflate si mici. Am stors cateva si iese ceva alb din ele... Ce sa fac sa scap de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spala-te pe fata mai des, cu apa calda si sapun!
Fa asta, imediat cum intri in casa dupa scoala, s au dupa ce ai iesit afara, pentru ca praful de pe strada si impuritatile se aseaja pe fata si infecteaza porii fetei.
Nu uita: apa calda si sapun, spalat foarte bine fata si sters cu un prorop foarte curat, doar de fata si doar al tau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tea tree oil de la the body shop.și nu le stoarce

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la o cosmeticiana ca sa ti le extraga si foloseste acid salicilic.
https://www.paulaschoice.ro/produs/skin-perfecting-2-bha-lotion-exfoliant/

| Staif a răspuns:

Iata ca ai crescut!
Nu le mai stoarce si mergi la medic.