| Larisamonica a întrebat:

Îmi vine de la stomac niște stari de voma, ma doare burta si stomacul și ma ia cu un leșin, ma simt moale, ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Indigestie, de la ceva ce ai mancat sau ai baut ieri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O indigestie probabil.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mi vine de la stomac niște stari de voma ma doare burta si stomacul și ma ia cu un leșin ma simt moale ce poate fi?
VIne stări sau vin stări? Dacă vin, vomezi aau nu? Unde te doare burta. în ce zonă?
Te ia cu leșin, dar leșini, sau numai te ia?
Cum te simți moale?
Așa cum prezinți situația, nici măcar un medic nu știe ce poate fi.

| trophin a răspuns (pentru sadrian46):

La cum arati, esti pedofil... numai fa asta

| StoicAnalysis a răspuns:

Bea niste ceai de ghimbir cu lamaie, si mananca cat poti. Daca nu trec simptomele in maxim 2 zile, du-te la doctor.

P. S.
Ceaiul sa nu fie prea concentrat ( e posibil sa-ti afecteze mucoasa stomacului ). Bea multe lichide si mananca putin si des.

| trophin a răspuns:

Eu cred ca te alinti
unde e stomac si ce inseamna burta. probabil e prea cald si simti o moleseala

| Smmo a răspuns:

Poate ai mancat ceva nu tocmai proaspat sau care nu ti-a priit. Ia niste probiotice si bea un ceai slab, caldut si neindulcit de sunatoare/busuioc/musetel. Scrie-ti undeva ce ai facut si ce ai mancat inainte sa iti fie rau ca sa poti spune medicului si sa poti compari daca ti se intampla si alta data.
Daca persista, mergi la medic.