| Stefan03 a întrebat:

Imi vine o senzatie groaznica de uscat in gat atunci cand expir, ce ma face sa tusesc excesiv. Am fost racit si de 2 zile tot tusesc din cauza asta. Ce poate fi? Am incercat sirop de brad, strepsils. Ce este ciudat este faptul ca aceasta senzatie o am doar noaptea. In timpul zilei respir fara nicio problema si nu tusesc. Poate e doar iritat? Ciudat cum se intampla doar cand expir...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si eu patesc la fel cand ma racesc,iau zinc, vitamina d, supa de pui fierbinte, ceai fierinte, sunt ceaiuri pentru raceala la farmacie, pai noaptea pentru ca atunci organismul lupta cu virusi si te vrea la pat

| Celcestietot a răspuns:

Stefan, probabil că nu bei suficientă apă pe zi. Greșesc eu?

| Bizon95 a răspuns:

"Imi vine o senzatie groaznica de uscat in gat atunci cand expir"

RESTUL intrebarii e pe dinafara...
E CLAR ca ai lipsa de umiditate in casa... si nu am chef acum sa iti fac teoria umiditatii, cu faptul ca umiditatea CADE cand afara e frig, in casa e cald si faci aerisire (vazut asta la BOTUL CALULUI, CU OCHISORII MEI MICI SI PORCINI, LA MINE IN CASA, dupa ce mi-am luat un aparat de masurat umiditatea)

ce poti sa faci, sunt DOUA SOLUTII
2. pui cutii de conserve spalate bine si pline cu apa pe calorifer ca sa se evapore in camera

1. ITI IEI UN UMIDIFICATOR PRO, care e in stare sa umidifice o camera... CAUTA PE EMAG

| WhiteLife a răspuns:

Poate fi o alergie. Eu am tușit foarte tare după ce am racit și a fost alergie.