| anonim_4396 a întrebat:

In acest moment urmez o cura cu aloe vera gel si sunt incantata.
Cine a mai folosit si cu ce efecte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Laur
| Laur a răspuns:

Pe modulul de farmacologie am fost avertizati ca aloe vera e recomandata doar pentru uz extern, pentru ca e o planta toxica.

2 linkuri pentru inceput de documentare (cine e interesat):
http://www.ces.ncsu.edu/depts/hort/consumer/poison/Aloe_ve.htm si
http://linkinghub.elsevier.com/retrieve/pii/S0953620506002044

| Ronin a răspuns:

Foarte buna!
Mergi inainte!

| Shery a răspuns:

Eu am mai incercat, dar nu am suportat gustul de la chestia aia :-&

| Anca_6788 a răspuns:

Esti incantata de ce? am folosit eu, am baut un butoias intreg pana mi s-a facut rau de la gustul amarui si n-am avut nici un efect decat greata de dupa inghitire.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu am incercat dar am auizt ca este foarte buna
ai facut comanda de la forever?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Anca... daca ai folosit numai gelul pur de aloe era recomndat sa iei putina miere de albine ...suportai mai usor gustul amarui...winking sau puteai cere gelul cu gust de fructe tongue