| kanajambe a întrebat:

In cat timp isi fac efectul laxativele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Denysuk_3788 a răspuns:

De ce?:-> Pe cine ai vrut sa faci de ras? laughing Glumeam. Eu stiu (doar la Dulcolax) ca isi fac efectul in aprox 5 ore si se iau seara.

8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ar trebui sa-si faca efectul chiar in ziua respectiva.

| lia.d a răspuns:

Buna! da, laxativele isi fac efectul in timp, dar daca nu sunt luate pentru o afectiune anume, ce doar pentru slabit, nu sunt foarte indicate deoarece deshidrateaza tot organismul si folosirea lor in acest scop pot cauza probleme mari de sanatate.

| lia.d a răspuns:

Am uitat sa-ti raspund la intrebare, deci, laxativele isi fac efectul in functie de tipul de laxativ folosit.Sunt care isi fac efectul in 4 ore, altele in 12 ore, maxim 24 de ore.Depinde mult si de doza administrata.

| gabriela a răspuns:

6 - 8 ore.

| elena_4396 a răspuns:

Depinde mult de tipul de laxativ. acestea isi fac efectul in 30-45 minute.

| MariuZ a răspuns:

O sa simti cand si le-au facut...

| gabytza_7109 a răspuns:

Depinde cate pastile vrei sa pui.etc eu am pus de revelion anul trecut la un baiat 3pastile intr-o cutie de bere... si fara exagerare in2ore statea numai pe wc.

| N.Priceputu' a răspuns:

Depinde de organism.Important este sa nu pleci de acasa.