| Inaemma a întrebat:

In cateva zile voi pleca la mare si este posibil sa fiu in perioada aceea stii voi la ce ma refer credeti ca as putea folosi o. b-urile? Imi doresc sa intru in apa dar nu stiu care sunt riscurile? ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Ioana1984 a răspuns:

Vai Ioana, ce rau imi pare ca tocmai acum au venit luptele grele.Si ob-urile sunt o posibilitate.Ai grija ca sunt mai delicate. Distractie placuta.

| EUSIATIT a răspuns:

Foloseste fara pb si distractie placuta mergi acum duminica ca este ziua marinei si e super 15 0 8 te pup

| Loredana_4793 a răspuns:

Da, poti intra in apa daca folosesti ob-uri.Foloseste ob-uri mini daca nu ai mai folosit pana acum ob-uri.Nu e niciun risc.Sunt sigure, dar nu face o obisnuinta din ele.In legatura cat timp sa il tii, il poti tine la fel ca un absorbant.Sa stii ca in apa sarata menstruatia se opreste, cat timp esti in apawinking. Stai fara nicio grija. Le poti folosi in siguranta!

Te pupacesckiss

| RimePeHartie a răspuns:

Pai daca mai esti virgina, o sa te doara rau si este probabil sa iti pierzi si virginitatea... daca nu esti virgina poti sa folosesti. insa ai bine vorbesti cu un ginecolog sau cu parintii rai. ei stiu mai bine

| Me_5216 a răspuns:

Pai depinde cati ani ai si daca ti-ai inceput viata sexuala...cu toate ca nu ar fi foarte indicat

| Alexandra_3922 a răspuns:

Stai linistita ca nu patzesti nimic, dar daca nu esti sigura ca vrei sa folosesti ob-urile pune-ti tampon pe chiloti si peste chilot pune slipu.merge si asa.BAFTA!

| Inaemma explică:

Multumesc tuturor big hug

| Poison_8918 a răspuns:

Din propria experienta iti povestesc. Acum vreo 2 saptamani am venit de la mare si am fost in perioada aia.Am fost alarmata crezand ca nu voi mai putea intra in apa, insa mi-am pus un protej slip(zilnic) pe slip, cand am intrat in apa sangerarea s-a oprit.Concluzia este ca in momentul in care intri in apa ciclul se opreste.
Insa daca vrei neaparat sa porti o. b ar fi trebuit sa mentionezi si ce varsta ai...in caz ca ai sub 17 ani eu iti recomand sa porti mini o. b-uri (trebuie schimbat la 4 maxim 6 ore) Riscul ca te-ai putea dezvirgina este un mit pur.In rest, vor fii niste mancarimi prima data cand vei folosi, dar vor trece imediat.

Sper ca te-am putut ajuta happy

| daniela_4756 a răspuns:

Foloseste tampoane tampax